www.PocztoweGolebie.pl

Hodowla Gołębi Pocztowych & Sklep
Marek Władyka

Sklep Mark-Lot

Zapraszam do części strony poświęconej hodowli gołębi pocztowych Marka Władyki.

Hodowla Marka Władyki

Kontakt

Marek Władyka

ul. Karola Pollaka 4
38-500 Sanok

kom: +48 698 677 423

e-mail: kontakt@pocztowegolebie.pl

Odwiedziny

Ilość wyświetleń: 935453

Tłumaczenie strony

Informacje o Stronie


Ovigor


VITAMIXor MULTI.- Cena 20,00 zł.

Multiwitaminowy preparat dla gołębi.Doskonała kombinacja najważniejszych dla organizmu gołębia witamin, minerałów i aminokwasów. Zapobiega skutkom niedoborów witamin i mikroelementów w okresach zwiększonego zapotrzebowania, w czasie rozrodu, pierzenia i lotów, w czasie szczepień, w okresie intensywnego rozwoju młodych i po ich odsadzeniu,

Opakowanie:
100ml


VITAMIX B.- Cena 20,00 zł.

Kompleks witamin B do podawania gołębiom w sytuacjach niedoboru witamin z grupy B, a w szczególności w sytuacjach stresowych (loty), w okresie szczepień (np. przeciwko paramyksowirozie), w okresie rozwoju młodych, przy zatruciach pokarmowych, w przebiegu chorób zakaźnych, po terapii antybiotykowej.

Opakowanie:
100ml


Ovigor AD3EVIT.- Cena 20,00 zł.

Wspomaga pierzenie i zapobiega niedoborowi witamin A, D3, i E, które w ciągu całego roku zapewniają barierę ochronną skóry i naskórka (A), rozwój kośćca młodych ptaków (D3), oraz sprawność fizjologiczną mięśni, ochronę wątroby i serca (E). Preparat należy podawać wspomagająco i zapobiegawczo w okresie pierzenia, w miesiącach zimowych oraz w stanach niedoboru witamin A, D3 i E.

Opakowanie: 100ml


Ovigor DROŻDŻE PIWNE BIAŁKO +

Drożdże piwne wzbogacone białkiem ziemniaczanym.
Drożdże piwne wpływają wzmacniająco i pobudzają apetyt. Zwiększają strawność paszy, podnoszą kondycję i wydolność fizyczną, działają korzystnie w przypadku zaburzeń w trawieniu. Są naturalnym źródłem witamin z grupy B oraz kwasu pantotenowego, foliowego, witaminy H, jak również pierwiastków śladowych: miedzi, żelaza, cynku, jodu i selenu. We współczesnych karmach maleje udział nasion strączkowych (dostawcy białka!!!) ze względu na ich właściwości „obciążające” układ trawienny. Idealnym, roślinnym zamiennikiem stają się drożdże piwne, zawierające wysokiej jakości dobrze przyswajalne białko. Badania w dziedzinie żywienia zwierząt dowiodły, że doskonałą przyswajalnością (do 90%) charakteryzuje się białko ziemniaczane, pozyskiwane w bardzo trudnym i kosztownym procesie koagulacji soku komórkowego ziemniaka. Udział białka ziemniaczanego powoduje, że preparat Drożdże piwne – białko+ staje się niezastąpionym, naturalnym źródłem czystych protein o najwyższej strawności.

Opakowanie:
600g


Ovigor FORMA

Dietetyczny dodatek pokarmowy dla gołębi dla trwałej formy zawierający elektrolity oraz kofeinę. Podnosi kondycję i sprawność psychofizyczną organizmu gołębia, przygotowuje go do intensywnego wysiłku. Szybko i skutecznie regeneruje organizm po wysiłku oraz zapewnia szybszy powrót do wysokiej kondycji. Działa również osłonowo w sytuacjach stresu cieplnego – wysokich temperatur zewnętrznych.

Opakowanie: 100ml


Ovigor GARDENMIX - Mieszanka warzyw

GARDEnMIX to mieszanka naturalnych, lekkostrawnych, suszonych, pełnowartościowych warzyw, które nie zostały poddane żadnym procesom chemicznym!!! Warzywa są naturalnym dostawcą potasu, fosforu, wapnia, magnezu, cynku, miedzi, żelaza, molibdenu i jodu, zawierają witaminy A, B1, B2, B6, C, PP (pietruszka, marchew). Zawierają substancje bakteriobójcze (cebula), odtruwające (pasternak). Działająanemiipobudzają apetyt (burak). Gołębie najlepszych hodowców żerują na przyległych do gołębnika grządkach w poszukiwaniu wartościowych warzyw w świeżej postaci. GARDEnMIX ułatwia ptakom pobieranie oraz dostarcza porcję najwartościowszych warzyw w łatwej do skarmienia proszkowej postaci.

Preparat gwarantuje:
- odtrucie organizmu ptaka;
- uzupełnienie witamin i mikroelementów;
- odrobaczenie;
- poprawa przemiany materii.

Opakowanie: 500g


Ovigor GINSOIL

Naturalny, olejowy wyciąg z żeń-szenia syberyjskiego i soi z witaminą E. Wyciąg z żeń-szenia zapobiega infekcjom dróg oddechowych. Zioło zawiera sterydy, ligniany oraz kompleks polisacharydów (molekuł cukru), które odgrywają rolę we wspomaganiu układu immunologicznego. Udowodniono eksperymentalnie, że żeń-szeń syberyjski zwiększa wydzielanie adrenaliny, pobudzając mózg do działania i utrzymuje go w stanie czujności, opóźniając uczucie zmęczenia. Olej sojowy jest skoncentrowanym źródłem energii. Zawarta w nim lecytyna nazywana jest potocznie pogromcą tłuszczy (rozbija spożywane tłuszcze na małe cząsteczki i zapobiega przyczepianiu się ich do naczyń krwionośnych). Pozytywnie wpływa na układ mięśniowy i efektywnie wspomaga wytrzymałość mięśni. Witamina E ogólnie dodaje żywotności (uważana jest za witaminę młodości). Bierze udział w usuwaniu "wolnych rodników" które w zwiększonej ilości powstają przy wzmożonym wysiłku.

Preparat:
- podnosi wydolność organizmu;
- wzmacnia aktywność;
- podnosi czujność (zmysł orientacji).

Opakowanie:
250ml


Ovigor GLUKOZA C

Rozpuszczalny w wodzie preparat glukozowy, stanowiący źródło łatwo przyswajalnych cukrów prostych do odbudowy rezerw energii. Zapobiega odwodnieniu i przyspiesza powrót do kondycji i zdrowia. Dzięki glukozie oraz witaminie C gołębie szybciej i łatwiej regenerują siły i osiągają lepsze wyniki lotowe.

PIERWSZY NAPÓJ PO POWROCIE Z LOTU !!!

Opakowanie:
400g


Ovigor KORA MIX

Skład: Kora wierzby, kora dębu, kora kruszyny, ziele krwawnika, liść orzecha włoskiego, liść mięty, ziele dziurawca, len nasiona.

Działanie: Surowce zielarskie wchodzące w skład mieszanki stanowią doskonałą ochronę w stanach zapalnych pochodzenia bakteryjnego i grzybiczego. Doskonale wspomagają procesy trawienne, wykazują właściwości przeciwskurczowe i przynoszą ulgę przy silnych biegunkach. Regularne podawanie mieszanki gołębiom ma istotny wpływ na przyspieszanie procesów trawiennych oraz sprawia, że upierzenie gołębi nabiera blasku.

Opakowanie
:
500g


Ovigor Oregastar

Właściwości i działanie: To naturalny, roślinny preparat z oregano o łagodnym i wielokierunkowym działaniu. Działa bakteriobójczo, oczyszczająco i odtruwająco, wiążąc i usuwając z organizmu szkodliwe (toksyczne) produkty przemiany materii. Stwierdzono również skuteczność oregano w przeciwdziałaniu nieżytowi dróg oddechowych. Oregano pobudza wydzielanie śliny, soku żołądkowego, zwiększa apetyt, wzmacnia żołądek, usprawnia trawienie i przyswajanie pokarmów. Działa wiatropędnie i przeciwbiegunkowo. Wzmaga wydzielanie śliny przez błonę śluzową górnych dróg oddechowych. Regularne stosowanie poprawi kondycję zdrowotną i lotową gołębi poprzez:
- poprawę drożności dróg oddechowych
- poprawę przyswajalności pokarmu
- stworzenie grzybobójczego środowiska - grzyby: kropidlaki, drożdże, promieniowce, itd.
- stworzenie antybakteryjnego środowiska - bakterie: salmonelle, coli, kokcydie, paciorkowce, itd.
- stworzenie antyrobacznego środowiska - robaki: glisty, włosienie, itd.
- antytoksyczne wsparcie wątroby

Stosowanie i dawkowanie: Zaleca się podawanie Oregastar przez cały rok co 2-3 dni do jednego z posiłków. 1kg karmy zwilżyć olejkiem OVIGOR (np. Oregasoil, Garlisoil, Kminosoil, Ostrosoil, Ginsoil), wsypać 1 łyżkę stołową Oregastar i wymieszać. Po zawiązaniu proszku na ziarnach karma jest gotowa do podania gołębiom.

Opakowanie: 350g


Ovigor OCET JABŁKOWY

Naturalny zakwaszacz - hamulec infekcji. Dowiedziono, że ocet jabłkowy jest idealnym zakwaszaczem, gwarantującym właściwą kwasowość przewodu pokarmowego gołębia (niskie pH), co zapobiega infekcjom (np. coli, salmonelli itd.). Ocet jabłkowy OVIGOR EURO o optymalnej 10%-wej kwasowości, hamuje poza tym tworzenie się w wodzie pitnej szkodliwej flory. Reguluje ciśnienie krwi i stymuluje trawienie. Dzięki specjalnemu procesowi pozyskiwania nie wykazuje charakterystycznego dla octu nieprzyjemnego zapachu.

Opakowanie:
1000ml


Ovigor POWERMIX

Skład:morszczyn, głóg kwiat, głóg owoc wierzbówka kiprzyca ziele, róża owoc, serdecznik ziele, echinacea korzeń, lukrecja korzeń, imbir korzeń, porzeczka czarna owoc, rdest ptasi ziele, pieciornik gęsi ziele, echinacea ziele.

Działanie: Składniki wchodzące w skład tej mieszanki są znane od dawnych czasów jako zioła o właściwościach energetyzujących. Mieszanka dodaje sił i witalności, dzięki dużej zawartości mikroelementów i witamin np. związki krzemu mające znaczny wpływ w procesach regenerujących, ponadto działa odżywczo, mineralizująco, stymulująco, wzmacniająco. Należy ją podawać ptakom przed lotem. Morszczyn zapewnia dzienną dawkę jodu, który ułatwia przyswajanie żelaza, żelazo zaś wspomaga dotlenianie organizmu. Do stosowania jako jedyny napój do posiłku przed lotem.

Opakowanie: 500g


Ovigor ROBAUT

Mieszanka na odrobaczanie.Zawiera naturalne składniki o właściwościach przeciwrobaczych, przeciwbakteryjnych przeciwzapalnych, grzybobójczych, przeciwpasożytniczych działających ściągająco na błony śluzowe oraz pobudzających trawienie, leczy choroby żołądka. Stosowanie preparatu pozwala na skuteczne zabezpieczenie gołębi przed niekorzystnymi skutkami działania robaków na organizm, co pozwala ptakom na osiągnięcie dobrych wyników w locie.

Opakowanie
: 300g


Ovigor REGENERAMIX

Skład: lukrecja korzeń, orzech liść, pokrzywa ziele, krwawnik ziele, brzoza liść, kminek owoc, imbir korzeń, jeżyna liść, morszczyn, mniszek ziele, pietruszka nać, łopian korzeń, fiołek trójbarwmy (bratek), owoc bzu czarnego, ostropest owoc, mięta ziele, nagietek kwiat, anyż owoc.

Działanie:mieszanka ziół, których właściwości działają oczyszczająco na krew gołębi po locie. Regularne podawanie mieszanki działa regenerująco i wzmacniająco na ptaki, wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe, poprawia wygląd upierzenia. Szczególnie cennym składnikiem mieszanki ziołowej jest morszczyn, który przyspiesza przemianę materii, zabezpiecza dzienną dawkę jodu, który ułatwia przyswajanie żelaza, żelazo zaś wspomaga dotlenienie organizmu. Do stosowania jako jedyny napój po powrocie z lotu.

Opakowanie: 500g


Ovigor VITAMIX E + Se

Dostawca witaminy E i selenu dla gołębiWitamina E jest niezbędna do zachowania sprawności fizjologicznej mięśni, naczyń krwionośnych, utrzymania wysokiej płodności. Selen zapobiega w połączeniu z witaminą E dystrofii mięśni. VITAMIX E +Se podawać w okresie rozrodu, przed łączeniem w pary i w okresie lotów oraz przy niedoborze witaminy E i selenu.

Opakowanie:
100ml